AKUMULATORY BCL1B

AKUMULATORY BCL1B

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA LITOWO-JONOWA

Zabezpieczenie oszczędzające akumulator w przypadku przeciążenia, rozładowania lub przegrzania, dzięki układom sterowania elektronicznego, które umożliwiają ładowanie akumulatora w dowolnym momencie, bez efektu pamięciowego i bez zmian wewnątrz ogniw.

ZALETY

CECHY I DESIGN


Akumulator litowojonowy

System podwójnego podparcia, zapewniający wentylację pleców operatora

Komfortowa uprząż - optymalny komfort pracy

Regulowany pasek

Wyświetlacz stanu naładowania akumulatora

Górne mocowanie odpowiednio rozkłada ciężar akumulatora

Płytka z elektroniką kontrolującą proces ładowania i rozładowywania akumulatorów

WYSOKA POJEMNOŚĆ

Akumulatory o wysokiej pojemności firmy Bahco charakteryzują się najlepszym stosunkiem wagi do pojemności!

Akumulator litowy BCL1B10 zapewnia 1 000 Wh z ogniw litowo-jonowych o wadze jedynie 4,1 kg.

Firma Bahco wykorzystuje innowacyjną, trójskładnikową technologię akumulatorów litowo-jonowych (Niklowo-kobaltowo Albuminową)  Aby wygenerować tą samą ilość energii, akumulator niklowo-kadmowy musiałby ważyć 20 kg, metalowo wodorkowy (NiMH) 14,3 kg, akumulator z fosforanowo-żelazowy (to technologia wykorzystywana w napędach pojazdów elektrycznych) ważyłby 10 kg, a akumulator litowo-jonowo manganowy (to technologia wykorzystywana do zasilania ogólnodostępnych przenośnych narzędzi elektrycznych) ważyłby 9,7 kg!

STOSUNEK WAGI DO TRWAŁOŚCI AKUMULATORA

NiCd (niklowokadmowy) - 20 kg
100%
NiMH (niklowometalowowodorkowy) - 14,3 kg
70%
LiFePo (litowożelazowo-fosforanowy) - 10 kg
70%
Li-Mn (litowomanganowy) - 9,7 kg
50%
Li-Poly (litowopolimerowy) - 5,1 kg
30%
Li-Ion (litowo-jonowy)- 4,1 kg
20%

REKORDOWY CZAS PRACY Z AKUMULATORA

Akumulatory Bahco umożliwiają pracę przez czas od połowy, do 2 pełnych dni. Dostarczana moc jest zawsze stała, niezależnie od poziomu energii. Wszystkie akumulatory Bahco mają wyświetlacz pokazujący procentowo pozostały czas pracy akumulatora.

AKUMULATOR KONTROLOWANY ELEKTRONICZNIE

Pełną kontrolę ogniw akumulatora litowo-jonowego zapewnia dedykowana płytka elektroniki. Temperatura akumulatora jest kontrolowana podczas ładowania. Jeżeli jest zbyt niska lub zbyt wysoka, akumulator przełącza się automatycznie w tryb bezpieczny.

AKUMULATORY WIELOFUNKCYJNEJNE

ZALECENIA DOTYCZĄCE DOBORU AKUMULATORÓW DO NARZĘDZI,

WEDŁUG MOCY I CZASU PRACY AKUMULATORA

ŁADOWARKI STANDARDOWE I SZYBKIE

ŁADOWARKI STANDARDOWE 1,2 A - 2,2 A

Po całkowitym rozładowaniu akumulatora, narzędzie wyłącza się automatycznie, a akumulator emituje przerywane dźwięki. Ładowarka standardowa, dostarczana z akumulatorem (ładowarka 1,2A dla akumulatora BCL1B4 i 2,2A dla akumulatorów BCL1B7 i BCL1B10) może naładować akumulator w zmiennym czasie. Czas ładowania zależy od początkowego stopnia naładowania akumulatora, od środowiska ładowania (suche i wentylowane miejsce, zabezpieczone przed działaniem pyłów i o temperaturze w zakresie od 10°C do 25°C) oraz od wieku akumulatora. Standardowa ładowarka dostarczana jest w zestawie z akumulatorem i uprzężą. Przed użyciem akumulatora po raz pierwszy na początku nowego sezonu, trzeba go najpierw całkowicie naładować (stały poziom 99%).

„ŁADOWARKA SZYBKA”

Ładowarka szybka pomaga skrócić czas ładowania akumulatora. W celu zapewnienia większej trwałości akumulatorów, firma Bahco zaleca konwencjonalne ładowanie (za pomocą ładowarki standardowej) po każdych pięciu cyklach szybkiego ładowania. Dzięki ładowarce szybkiej czas ładowania akumulatorów BCL1B7 i BCL1B10 zostaje ograniczony o średnio 4 godziny, przy czym należy pamiętać że po czasie 1,5 do 2 godzin, pojemność osiąga już 70%. Ładowarka szybka dostępna jest, jako opcja.

ŁADOWARKI I CZASY ŁADOWANIA

WYJĄTKOWA TRWAŁOŚĆ

Inteligentny system ładowania optymalizujący trwałość akumulatora. Akumulator rozpoczyna cykl rozładowywania po 4 dniach nieużywania, w celu przejścia do fazy hibernacji umożliwiającej jego optymalne przechowywanie przez 24 miesięcy. Należy tylko pamiętać o tym, aby do przechowywania oddawać akumulatory w pełni naładowane. Akumulatory litowo-jonowe Bahco nie mają efektu pamięciowego, ograniczającego ich pojemność.

SNA Europe-Poland Sp. z o.o.,

ul. Marynarska 15 , 02-674 Warszawa,

tel. (22) 607 05 10, fax (22) 607 05 21,

www.bahco.com, pilyBAHCO.pl

INFO.PL@SNAEUROPE.COM

Copyright © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone